Jejich příběh připomíná manžele Stodolovi, kteří na začátku milénia vraždili, aby přišli k penězům. Podle královéhradeckých policistů však nic nenasvědčuje tomu, že by pachatelé ze Semilska měli na svědomí více vražd než tu, ke které došlo na přelomu letošního července a srpna u Lázní Bělohrad na Jičínsku.

Obětí mordu se stal padesátiletý muž z Prahy, kterého manželé o život připravili střelnou zbraní. „V úterý 5. září byl zadržen manželský pár, který měl společným jednáním usmrtit muže, jehož tělo bylo nalezeno v poli u Lázní Bělohrad,“ uvedl za policii Jan Čížkovský s tím, že si takto chtěl pár přisvojit několik desítek tisíc korun.

Pátého září spadla klec a zásahová policejní jednotka manželský pár zatkla přímo u nich doma. Podle informací Deníku střílela žena.

Podle informací Deníku za vraždou stojí Jaroslav J., který v Nové Pace provozuje hernu, a jeho manželka Petra. 

Tělo mrtvého muže z Prahy bylo nalezeno v kukuřičném poli náhodným kolemjdoucím. Byl vášnivým sběratelem mincí a bankovek a na Jičínsko se vydal kvůli této své zálibě.

Malou obcí tak během letních prázdnin otřásl hned druhý hrůzostrašný případ. O několik dní dříve totiž v Lázních Bělohrad došlo k brutálnímu vraždě, kdy devětadvacetiletý pachatel zabil svou přítelkyni, její matku a malé batole.