Kriminalisté společně s příslušníky zásahové jednotky si pro dotyčného přišli o uplynulé neděli. Podle policejní mluvčí Violety Siřišťové byl hlavním iniciátorem skupiny, která páchala rozsáhlou majetkovou trestnou činnost.

„Kriminalisté ve spolupráci se středočeskými kolegy zjistili, že muž má dva pomocníky,“ uvedla Siřišťová. První z nich údajně vozil hlavního podezřelého po vloupačkách, druhý u sebe na zahradě zakopal ukradený trezor.

Ilustrační foto.
Existuje vůbec „jesenický gang"? Možná série vloupání na objasnění zatím čeká

Součástí jednoho lupu totiž byla i bytelná kasa, obsahující několik set tisíc korun. Dále se dotyčný zaměřoval hlavně na vykrádání rodinných domů a aut. Bral z nich notebooky a rozmanité cennosti. Při domovní prohlídce se u něj nicméně našlo jen několik kusů ukradené elektroniky. Podezřelý při výslechu uvedl, že věci obratem prodal.

V minulosti už byl trestán

Klec spadla v neděli. Policisté vyrazili dveře domu pomocí beranidla. A dotyčný ležel na zemi dřív, než se stačil rozkoukat. Kriminalisté při domovní prohlídce vedle kradené elektroniky zajistili ještě plynovou pistoli.

Obyvatele okolí Prahy děsí gang vykradačů domů. Tento snímek z Mirošovic zachytil tři osoby v kuklách krátce před tím, než bylo policii oznámeno vloupání.
Dělají si z policie dobrý den! Občané se bojí gangu zlodějů a chtějí „domobranu“

Poté, co na policejní služebně všechno přiznal, putoval podezřelý do cely. „Jelikož byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen, a navíc několikrát řídil i přesto, že měl vyslovený zákaz řízení, putoval rovnou do vězení,“ vysvětlila Siřišťová. Dvojice, která mu pomáhala, je stíhána na svobodě.