Pavel Kott tehdy vypověděl, že byl přítomný u rozhovoru mezi Kottem a jeho spolupachatelem Michaelem Kutílkem, který se odehrál mezi vraždami. Podle Kottova synovce Kutílek strýci vyhrožoval a Kott s ním na vražednou jízdu vyrazil z donucení. Soud ale Pavlu Kottovi neuvěřil. Podle předsedkyně senátu Lucie Bočkové byla nedůvěryhodná. „Znevěrohodnila ji i skutečnost, že vypovídá osoba, která má vysoký počet záznamů v rejstříku trestů,“ odůvodnila.

Bočková pak upozornila, že obnova řízení je výhradně zaměřena na to, aby bylo zjištěno, zda vyšly najevo nové skutečnosti, které dříve soudu nebyly známy a které by mohly vést k vydání jiného rozhodnutí soudu. „V tomto případě však odsouzený pouze opakoval svoji obhajobu z hlavního líčení v roce 1995 a z obnovy řízení v roce 2005. Soud proto musí konstatovat, že odsouzený nenabídl žádný nový podstatný důkaz, tedy důkaz, který by mohl změnit původní rozhodnutí soudu o jeho vině,“ vysvětlila soudkyně.

Advokátka Andrea Janková po konci jednání novinářům řekla, že s rozhodnutím soudu s klientem počítali. „Za této důkazní situace se nedalo čekat nic jiného. Budeme ale určitě postupovat dál,“ zhodnotila obhájkyně a dodala, že podá stížnost a případ bude řešit u vrchního soudu. „Posléze případně zvažujeme ústavní stížnost,“ poznamenala.

Kott podle rozsudku zavraždil s o šest let starším kumpánem Michaelem Kutílkem v noci na 2. května 1990 během šestadvaceti hodin čtyři náhodně vytipované lidi a jednoho muže postřelili.

Dvojice tehdy nejprve zastřelila sedmdesátiletého vrátného jednoho z podniků v Nýřanech. Dalšími oběťmi byly dvě šestnáctileté stopařky, které vrazi ubodali desítkami ran nožem. Pak zastřelili a okradli pražského taxikáře. Poslední obětí krvavého běsnění byl britský šofér kamionu. Toho vražedné duo střelilo do hlavy a okradlo. Muž však přežil a oba identifikoval.

Kutílek, který se k vraždám doznal, zemřel po nemoci ve vězeňské nemocnici v roce 2017. Kott celou dobu vinu odmítá, argumentuje tím, že byl odsouzený pouze na základě výpovědi Kutílka a znalci z něj udělali sexuálního devianta, aby ho mohli do konce života poslat za mříže.