V Karlovarském kraji vyjeli policisté k šedesátce dopravních nehod. Informovala o tom mluvčí policie Kateřina Krejčí. Řidiči bourali na zledovatělé silnici napříč krajem. Následky se během dne dařily postupně odstraňovat. „Dálnice D6 je již po vyproštění nákladního automobilu zcela průjezdná. Počet dopravních nehod stoupl na více než šest desítek. Silnice č. I/13 mezi Bočí a Stráží nad Ohří je velmi zledovatělá. Hromadí se zde kamiony a vzhledem k této situaci je úsek velmi nebezpečný. Kvůli stále špatným povětrnostním podmínkám jsou některé úseky silnici již nesjízdné. Jedná se například o Habartov, Kaceřov, Horní Částkov, Bukovany, dále Chodov, Vintířov, Tatrovice Mezihorská a Jindřichovice,“ uvedla mluvčí. Nehody se obešly bez vážných zranění.

 

Policejní info z 13. hodiny

Dálnice D6 bude v úseku Sokolov Cheb opět uzavřena po dobu vyproštění nákladního automobilu po dopravní nehodě. Objízdná trasa je vedena po silnici číslo 606 od Březové na 146 km a nájezd zpět na dálnici D6 na 149 km.

Policejní info z 12. hodiny

Kolony po hromadné dopravní nehodě na dálnici D6 se začínají rozjíždět a dálnice začíná být opět průjezdná. Stoupl počet dopravních nehod, od ranních hodin policisté řeší více než pět desítek dopravních nehod na území celého Karlovarského kraje.

Jen v ranních hodinách se stalo pět vážných dopravních nehod. A další rychle přibývají. „Kvůli velmi zhoršeným podmínkám jízdy na silnicích na většině území kraje vyzývají záchranáři k maximální opatrnosti a ohleduplnosti,“ řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Silnice jsou na některých místech v kraji doslova pod ledem kvůli namrzajícímu dešti. „Hasiči společně s ostatními složkami IZS zasahují u několika dopravních nehod najednou. Příjezd na místo komplikuje nejen špatně sjízdný namrzlý povrch silnic, ale také ostatní auta blokující průjezd,“ poukázal Kasal. „Záchranáři tak důrazně apelují na řidiče, aby na zledovatělých vozovkách jezdili s maximální opatrností. V ideálním případě, aby v dopoledních hodinách, pokud to není nutné, vůbec na silnice nevyjížděli. Pokud již musí vyjet, tak záchranáři žádají o ohleduplnost pro jejich techniku během jízdy k zásahům. Záchranáři rovněž upozorňují na povinnost vytvářet uličku pro průjezd záchranářské techniky v případě, že se motoristé dostanou do kolony. Právě neohleduplnost řidičů v dnešních ranních hodinách velmi výrazně komplikovala dojezd záchranných složek na místa dopravních nehod,“ dodal Kasal.

Sokolovské náměstí Budovatelů
Jak velkou plochu bude mít náměstí, určí až zastupitelé

Aktuálně hasiči zasahují u dopravní nehody nákladního auta u Šabiny na Sokolovsku, nehody osobního auta v Loučkách, nehody dvou aut u Kynšperka nad Ohří, u nehody osobního auta u Kraslic a nyní u nehody pěti osobních aut na silnici D6 u Kynšperku nad Ohří.

Mluvčí policie Kateřina Krejčí informovala v ranních hodinách o tom, že tři nehody se staly také na Chebsku a například na silnici u hraničního přechodu Svatý Kříž zablokoval polský kamion. Krajští silničáři vyslali do terénu veškerou techniku. „Je to děs. Byl jsem svědkem toho, jak řidiči sjížděli kopec u našeho panelového domu a jejich auta byla doslova neovladatelná. Skončilo to hromadnou nehodou, kdy auta postupně bourala do těch zaparkovaných,“ popsala Deníku Hana Vimrová z Kraslic.

Meteorologové varují, že mrznoucí déšť bude řidič trápit i nadále. „Silnice jsou z předchozích dní už promrzlé. Jakmile na ně padne voda, ihned namrzá. Ranní ledovku očekáváme ještě zítra,“ řekl meteorolog Rudolf Kovařík.

Traktor uvízl na železničním přejezdu v Domažlicích v Jiráskově ulici.
Řidiči pozor: Tachovsko a Domažlicko pokryl led