Podle dostupných informací měly přibližně padesátileté ženy v menším červeném vozidle vybízet dva školáky – chlapce a dívku – k tomu, aby si do auta přistoupili s tím, že je odvezou domů.

Incident potvrdil i ředitel rychvaldské základní školy Daniel Cigánek a doplnil, že rodičům všech školáků rozeslal v souvislosti s událostí prostřednictvím žákovské knížky varování.

„Zákonné zástupce všech žáků jsme ve varovné zprávě informovali o tom, co přesně se v pondělí stalo. Ve středu jsme se pak na škole setkali také s vyšetřovateli, kteří dotyčné děti vyslechli a potvrdili nám, že celou situaci řádně prověří a přijmou nutná bezpečnostní opatření,“ informoval Deník ředitel s tím, že na základě schůzky s policií rozeslala škola rodičům další zprávu, tentokrát s žádostí o spolupráci.

Policejní mluvčí Zlatuše Viačková pak doplnila, že obvodní oddělení Bohumín věnuje oznámení náležitou pozornost a všechny informace řádně prověřuje.

„Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by byl spáchán trestný čin, nicméně policisté z bohumínského oddělení, kteří nad územím Rychvaldu dohlížejí, důkladně vyslechli všechny zainteresované osoby a získané informace prověřují,“ informovala Viačková.

Aktualizace: Policisté při vyšetřování zjistili, že oznámení se nezakládá na pravdě.