Rudovičová v opilosti a rychlosti blížící se 200 kilometrů za hodinu narazila zezadu do služebního vozu, jehož osádka se vracela z hlavního města do Ostravy. Pavol Kikloš, sedící vzadu, na místě zemřel, další policista a jeho kolegyně utrpěli těžká zranění. Následky mají dodnes. Rudovičová v sobě měla kolem dvou promile alkoholu.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze policista Pavol Kikloš
Hyenismus. Z hrobu ostravského policisty Kikloše někdo ukradl medaile

Případ byl nejprve souzen jako nedbalostního ublížení na zdraví s následkem smrti se sazbou dva až osm let. S tím ale nesouhlasil ostravský advokát Petr Kausta, jenž zastupuje pozůstalé po Pavolu Kiklošovi a těžce zraněnou policistku. Argumentoval tím, že řidička svou zběsilou jízdou ohrozila řadu dalších vozidel. Opakovaně navrhoval zvážení změny právní kvalifikace na obecné ohrožení. Dokonce nechal vypracovat znalecký posudek, na jehož základě skutečně došlo k překvalifikaci na obecné ohrožení.

Případem se nejprve zabýval Obvodní soud pro Prahu 4, po změně kvalifikace jednání vedl Městský soud v Praze, který Rudičové vyměřil třináct let vězení. Žena se proti verdiktu odvolala k pražskému vrchnímu soudu, který jí v úterý trest snížil o tři roky na deset let. Právní kvaifikace zůstala stejná.

Rodinná hádka 

Nehoda se stala 5. července 2020 v Praze. Osudného dne šla Rudičová s manželem a dětmi na bazén. Její muž údajně flirtoval s cizí ženou. Ve vzteku proto vypila větší množství alkoholu. Pak společně odjeli domů, kde došlo k prudké rodinné hádce. To potvrdil i její manžel, který dal ženě dvě facky.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze policista
Smrt ostravského policisty: Opilou řidičku poslal soud na 13 let do vězení

Když poté kouřil na balkoně, zaregistroval, že nasedla do vozu. Vzápětí se v dalším autě vydal za ní. Řidička cestou nejdříve způsobila drobnou nehodu, od níž ujela. Pak následoval tragický náraz. Rudovičová si prý vybavuje pouze scénu z bazénu, poté začala vnímat až situaci, kdy byla s policistou u svodidel. Co bylo mezi tím, údajně neví.