Úterní jednání v Rokycanech mělo rychlý průběh. Skočilová uzavřela se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu a soud měl rozhodovat o jejím schválení. Ještě před zahájením však žalobkyně vzala dohodu zpět.

„Není to úplně standardní řešení, ale beru ho na vědomí. Záležitost se tudíž vrací do neveřejného přípravného řízení,“ sdělil předseda senátu Ivo Hruška. Zasedání se mimo jiné zúčastnil otec zotavující se dívenky, manžel obviněné nebo maminka další popálené holčičky.

Smutná letní událost se stala při pyrotechnickém pokusu s názvem faraonův had. Zapálí se směs cukru, jedlé sody a etanolu, čímž dojde k chemické reakci vytvářející tělo pěnového hada. Jenže tentokrát se ukázka nevydařila a popálené byly tři děti. Nejhůře dopadla Natálka z vesnice poblíž okresního města. Vrtulníkem byla s popáleninami na 43% těla transportována na pražské Vinohrady, kde o ni dlouhé týdny pečovali lékaři.

„Pohled na potomka, ze kterého vede patnáct různých hadiček, napojených na obří aparát kontrolující a zajišťující základní funkce, to nechce zažít žádný rodič,“ vrací se na začátek léčení maminka.

Jenže k úplnému uzdravení čeká školačku nesmírně dlouhá cesta. Během deseti let bude muset podstoupit čtyřicet chirurgických zákroků. Náročných také po ekonomické stránce, kdy rodině pomáhají přátelé i neznámí lidé prostřednictvím transparentního účtu 4100329063/0800.

Vedoucí týdenního turnusu je psychicky zlomená. Rodině poslala nemalý finanční obnos, ovšem nadále musí počítat s dalším citelným postihem.