Marešová čelila obžalobě z vražd šesti pacientů v rumburské nemocnici a později byla viny zproštěna. Žena žaluje i další vydavatelství. O rozhodnutí dnes informoval server Seznam Zprávy.

Zdravotní sestra Věra Marešová hovoří s novináři, poté co ji Vrchní soud v Praze 26. července 2016 pravomocně zprostil viny z vražd šesti pacientů v Lužické nemocnici v Rumburku
Vydavatelství CNC musí zdravotní sestře Marešové zaplatit 900 tisíc

"Ve věci bylo žalobě vyhověno co do částky jeden milion korun," sdělila ČTK Fikoczková. TV Nova na žádost o reakci pro ČTK zatím nereagovala, proti rozhodnutí se může odvolat k Městskému soudu v Praze.

TV Nova není jediná

Marešová v žalobě chtěla po televizi 12 milionů korun za reportáže nebo články, ve kterých byla označována mimo jiné jako "sestra smrt" nebo "vraždící sestra". Odškodnění Marešová požaduje i po vydavatelstvích Mafra (6,7 milionu korun), Economia (dva miliony korun), VLM (2,6 milionu korun) a televizi Prima (6,7 milionu korun) a Czech News Center (4,8 milionu korun).

Ve sporu s Czech News Center jí soud nedávno pravomocně přiznal 900 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Chtěla, aby pomohl. Závislý na počítačových hrách začal vyhrožoval matce zabitím

Marešová čelila obžalobě z toho, že v letech 2010 až 2014 podávala pacientům v rumburské nemocnici silné dávky draslíku, po kterých jim selhalo srdce. Marešová byla obviněna z šesti vražd, soudy ji osvobodily. Nepodařilo se prokázat, že se skutky vůbec staly. Kvůli nezákonnému rozhodnutí o svém trestním stíhání a za ztížení společenského uplatnění se Marešová v jiném řízení domáhá od státu pěti milionů korun.