Tak jak soudkyně minule avizovala, před soudem byly promítnuty záznamy z kamer, které si žena s manželem pořídili, aby měli důkazy konání souseda, neboť ten vždy vše popíral. Na záběrech bylo vidět, že soused se pohybuje v blízkosti pozemků manželů, někdy i na jejich pozemcích, ale převážně, až na jeden záznam, nebylo pořádně slyšet, kdo co říká.

Muž je obžalovaný z toho, že nejméně od 3. dubna 2018 do 20. března 2020 opakovaně pronásledoval manžele při pohybu na jejich vlastním pozemku. Nejméně ve třech případech hrubými slovními výrazy bezdůvodně napadal sousedku a pozemek odmítal opustit.

Obžaloba ho viní ze stalkingu, nebo také nebezpečného pronásledování – ten, kdo je obětí, prožívá trpké chvíle kvůli ztrátě soukromí.

Podobně, jako minule, zaznělo, že důvodem nevraživosti muže jsou pozemky, které manželé koupili v roce 1994 od souseda.

Ulomená větev 

Jeden ze sporů vyvolala například ulomená větev třešně. Muž tvrdil, že třešeň stála na jeho pozemku a manželé větev přetáhli k sobě. Žena zavolala policii, věc skončila u přestupkového řízení.

„Až v rámci toho přestupkového řízení jsem se dozvěděl, že třešeň patří jí,“ hájil se u soudu muž. V průběhu líčení ale dodal, že hranice pozemků nejsou vytýčené, tak jak může tvrdit, že třešeň je na jejím.

Spletitý případ bude pokračovat – obhájce muže navrhl přehrát další záznamy, které má mít Policie České republiky.