Žena má dvě dcery. Poslední těhotenství před blízkými tajila a podle soudu už v jeho průběhu plánovala, že se dítěte zbaví. Na policii totiž vypověděla, že uvažovala o tom, jak dítě odnese „na řeku, kde odplave, nebo se utopí". Prý měla strach, že by ji partner s dítětem opustil. Na porod se nijak nepřipravovala, nechodila k lékaři. Pro dítě například nechystala ani žádné oblečení.

Holčička nakonec zraněním podlehla 

Podle obžaloby žena poté, co na dítě dupla, ho vzala ještě slabě vzlykající a zabalené v ručníku k řece. Kvůli vysílení a ztrátě krve po porodu tam ale nedošla, a proto se ho snažila odhodit do kontejneru.

Tam ji našel přítel, který zavolal sanitku. Holčička po převozu do nemocnice těžkým zraněním podlehla. Žena se hájí tím, že po porodu nic nevnímala a že si neuvědomovala co dělá. Podle znalců se ale chovala racionálně a byla při smyslech.

Žena byla po porodu ve špatném stavu 

Plzeňský krajský soud při ukládání trestu vyhověl návrhu státní zástupkyně, která požadovala trest mezi 18 a 19 lety. Obhajoba naopak chtěla, aby trestní senát čin neposuzoval jako vraždu.

Žena podle obhájce byla po porodu ve velmi špatném stavu, aby soud věc posuzoval jako vraždu novorozeného dítěte matkou. Za tento skutek by obžalované hrozil trest od tří do osmi let.

Čtěte také: Hrozba pistolí byla jen fiktivní