Okresní soud v Teplicích se zabýval tragickou smrtí trojice pracovníků údržby silnic na trase mezi Bílinou a Teplicemi. Vloni na jaře tam u Tuchlova nákladní auto s návěsem naloženým kamením narazilo do dvou pracovních vozidel údržby silnic. Odstavená auta následně smetla ze silnice čtyři muže, kteří tam instalovali nové protisvětelné clony na svodidla. Tři z nich zemřeli na místě, čtvrtý se dlouho léčil v nemocnici a má trvalé následky. Podle obžaloby řidiči kamionu z Děčínska hrozilo šest let za mřížemi. Před nehodou prý hledal v kabině sluneční brýle.

„Důkazy jsou nesporné. Obžalovaný to nepopírá. Uznal vinu,“ sdělil po vynesení rozsudku předseda senátu Stanislav Řehola. Hlavní líčení proběhlo v jeden den. Trest pro řidiče za masakr na silnici padl hned po krátkém dokazování a závěrečných řečích.

Tragická nehoda kamionu a dodávky u Tuchlova.
Usmrtil tři lidi na silnici u Tuchlova, protože hledal brýle. Brzo ho čeká soud

Obžalovaný Radek V. projevil při závěrečné řeči lítost. Se slzami v očích se omluvil pozůstalým rodinám. „Lituji toho, co se stalo. Vím, že to nejde vrátit zpátky. I pro mě to bude trvalá hrůza do konce života,“ pronesl. S náhradou škody pro pozůstalé rodiny a také pojišťovny odkázal soudce na občanskoprávní soud.

Dodnes jde o jednu z nejtragičtějších nehod pro silničáře. Řidič návěsu naloženého kamením z nedalekého kamenolomu v Ohníči se podle žalobce nevěnoval plně řízení a prorazil zátarasy. Což také samotný řidič u soudu uznal. „Šmátral jsem po brýlích. Strhl jsem nechtěně volant a vjel do uzavřeného pruhu na silnici. Pak už bylo pozdě a stalo se něco hrozného,“ komentoval loňskou nehodu Roman V. Jako řidič nákladního vozidla na několik let skončil, policie mu hned po nehodě zadržela řidičský průkaz.

Eskorta k soudu, na jednání o vazbě. Muž, který je podezřelý z přepadení banky v Teplicích. Policie ho obvinila, soud souhlasil s vazbou.
Muž z Bíliny, kterého obvinila policie z přepadení banky, skončil ve vazbě

Třem sraženým lidem na silnici přivolaní záchranáři nemohli pomoci. Měli zranění neslučitelná se životem. Čtvrtý ze skupiny pracovních dělníků skončil v nemocnici. „Převezli jsme ho s těžkými zraněními do traumacentra ústecké nemocnice,“ sdělil tehdy mluvčí záchranky Prokop Voleník. Podle vyšetřovatelů řidič navíc vjel do uzavřené zóny příliš rychle.

Úterní rozsudek není pravomocný. Obhájce i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.