Tragédie se odehrála vloni v červenci v Praze. Žena v opilosti narazila zezadu do služebního vozidla, ve kterém cestovali tři ostravští ochránci zákona. Pavol Kikloš (31 let - na snímku níže), sedící na zadním sedadle, zemřel, řidič a spolujezdkyně utrpěli zranění. Viník vyvázl prakticky bez zranění.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze dvaatřicetiletý policista.
Policistu z Ostravy zabila opilá řidička na drogách. Pro příbuzné je žena zrůdou

Obžalovaná mohla vejít do jednací síně bočním vchodem. Soud jí to umožnil s tím, že podle lékařské zprávy má psychické a další problémy.

Nevzpomíná si

Policista Pavel Kikloš.Policista Pavel Kikloš.Zdroj: Archiv rodiny

Řidička si podle svých slov na samotnou jízdu ani následnou nehodu nepamatuje. „Nevzpomínám si,“ uvedla.

Prý se probrala až ve chvíli, kdy nad ní stál policista. Soudu však dokázala poměrně podrobně popsat, co se dělo předtím. S manželem a dětmi šli tehdy na bazén. Její muž začal údajně flirtovat s cizí ženou.Ve vzteku proto začala pít.

Po sedmičce vína si dala i tři vodky s redbullem. Pak společně odjeli domů, kde došlo k prudké rodinné hádce. Po ní nasedla do auta a odjela. Manžel se vydal za ní. Cestou způsobila drobnou nehodu, od níž ujela.

Nehodu zavinila opilá a zdrogovaná řidička.
Policisté po smrti ostravského kolegy žádají přísnější tresty agresorům silnic

Pak následoval tragický náraz do vozu ostravských policistů. Podle znalců měla v sobě kolem dvou promile alkoholu. Testy později prokázaly i přítomnost kokainu. Šlo ale o zbytkové množství, které podle znalců nemělo podstatný vliv na její stav.

Pláč

Před pražským soudem ve středu vypovídala i ostravská policistka, jež v době tragédie seděla ve služebním autě na místě spolujezdce. Když mluvila o svém mrtvém kolegovi, několikrát se rozplakala. Z nehody si nic nepamatovala.

Při dopravní nehodě v Praze zemřel ve služebním voze dvaatřicetiletý policista.
Ostravský policista, kterého zabila opilá řidička, byl povýšen in memoriam

„Nepamatuji si ani náraz,“ prohlásila. Vnímat okolí začala až v sanitce. Léčila se několik týdnů. Postarat se o ni poté musela rodina, sama by nezvládla ani základní péči.

Hlavní líčení bylo odročeno a pokračovat bude 18. března. Vypovídat by měli znalci a další svědci.