Nehoda se stala ve středu 6. března okolo 14.30 hodin na kilometru 317,5 dálnice D1 ve směru od Bělotína na Ostravu, zhruba 150 metrů před čerpací stanicí Shell.

„Třiapadesátiletý řidič kamionu značky Renault při předjíždění najel do levého jízdního pruhu, přičemž zřejmě dostatečně neodhadl vzdálenost od osobního vozidla Opel Zafira, které jelo v levém jízdním pruhu za ním. Aby řidič osobního vozidla zabránil střetu, najel na pravou krajnici vozovky, kde však s vozidlem dostal smyk a následně sjel mimo dálnici a havaroval v poli. Řidič kamionu nezastavil a dál pokračoval v jízdě,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Směták a doplnil, že při nehodě se zranili tři lidé.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla se Krajské zdravotnické operační středisko o nehodě automobilu na dálnici D1 dovědělo krátce po půl třetí odpoledne. K místu vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci (RZP) Odry, vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a operátoři požádali o spolupráci také záchranáře ze sousedního, Olomouckého kraje. Na pomoc tak dorazil rovněž tým rychlé lékařské pomoci z Hranic na Moravě.

„Posádky zdravotnické záchranné služby na místě resuscitovaly zraněného šedesátiletého muže, který v havarovaném vozidle cestoval. Nepřímou srdeční masáž u něj zahájili již svědkové havárie a ve snaze obnovit krevní oběh pokračovaly i týmy zdravotnické záchranné služby. Za pomocí přístrojové techniky a léků se nakonec po několika desítkách minut podařilo srdeční činnost obnovit a pacient byl připraven k transportu do nemocnice. Byl převzat na palubu vrtulníku a letečtí záchranáři zahájili jeho přepravu. Během letu však došlo k opětovnému selhání oběhu a přes další resuscitaci se pacienta nepodařilo zachránit. Lékař zdravotnické záchranné služby musel konstatovat jeho smrt,“ sdělil Lukáš Humpl.

Záchranáři museli poskytovat odbornou péči také dvěma dalším mužům středního věku. „Utrpěli vícečetná poranění, zůstali však při vědomí a jejich život nebyl bezprostředně ohrožen. Jednoho z nich posádka rychlé lékařské pomoci Hranice transportovala na urgentní příjem olomoucké Fakultní nemocnic, druhého tým RZP Odry do FN v Ostravě.

Policistům se již podařilo ztotožnit řidiče uvedeného kamionu, nyní zjišťují přesnou příčinu dopravní nehody a míru zavinění. „V této souvislosti policisté žádají občany, kteří by mohli podat jakékoliv informace, které mají spojitost s touto tragickou dopravní nehodou, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo 728 127 053 popřípadě na linku 158. Hledáme případné svědky samotné dopravní nehody a řidiče, kteří mají v autě záznamové zařízení a jeli okolo v době, kdy se nehoda stala,“ uzavřel policejní mluvčí Petr Směták.