„Vy jste u mě zasahovali. Já jsem ležela patnáct hodin ve vaně. Poskytli jste mi záchranu. Moc, moc vám děkuji. Byla jsem více mrtvá než živá. Moc vám děkuji za záchranu. Perfektní přístup. Jste na úrovni, konáte opravdu vynikající práci, za kterou bychom vám celý národ měli být moc vděční.“

Takto vypadá zkrácený přepis hovoru, který policisté na lince 158 přijali. Poděkování pocházelo od dvaadevadesátileté ženy z Frýdlantu nad Ostravicí.

Ilustrační foto.
Další hromadná otrava na Opavsku: V nejvážnějším stavu byl muž v koupelně

Vše začalo oznámením vnučky, která za seniorkou přijela na návštěvu. Uvedla, že za dveřmi slyší babičku volat o pomoc. Policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí vyrazili neprodleně na místo, kde byli do čtyř minut od oznámení,“ popsala dramatickou situaci Kateřina Kubzová z moravskoslezské policie a dodala: „Vnučka sdělila, že přijela za svou babičkou, avšak nemá klíče od jejího bytu. Za dveřmi bylo slyšet volání o pomoc. Policisté následně zjistili, že by klíče mohla mít sousedka, což se potvrdilo a dveře od bytu tak bez poškození odemkli.“

Patnáct hodin

Seniorku nalezli ležící ve vaně, ze které jí opatrně pomohli ven. Naštěstí neutrpěla vážnější zranění a nežádala ani přivolání zdravotnické záchranné služby. Policisté jí předali vnučce do péče.

Stařenka mužům zákona řekla, že předchozího večera, když se šla koupat, upadla a nebyla schopna sama vstát. Ve vaně strávila dlouhých 15 hodin až do rána, kdy její volání za dveřmi slyšela vnučka, jež přivolala pomoc.

O několik dní později se seniorka rozhodla zavolat linku 158, aby poděkovala policistům za záchranu a jejich profesionální i lidský přístup. „Přestože i takovéto zákroky patří k běžné činnosti policistů, poděkování, které neslýcháme tak často, si nesmírně vážíme,“ uzavřela Kubzová.