Manželka pohřešovaného nahlásila, že její muž zmizel, ve středu v 5 hodin ráno. "Oznamovatelka uvedla, že odešel v úterý okolo 16 hodin do lesa za Radotínem, který se nazývá Staňkovka. Také řekla, že tam její muž chodívá na dřevo a má obavy, jestli neupadl a něco se mu nestalo," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Policie nasadila do akce vrtulník s termovizí.

Pohřešovaný ležel celou noc v lese pod srázem, ze kterého se pravděpodobně zřítil, nemohl se hýbat ani mluvit. Vzhledem k nepřístupnosti terénu musel muže vyprostit další vrtulník, který je na tuto činnost uzpůsobený. Zraněný pak byl předán do péče záchranářů, kteří ho následně transportovali do nemocnice. Muže pomáhali vyprostit z obtížně přístupného terénu pražští hasiči.

Záchrana dělníka v pražské Troji.
Po kolena v tekoucím betonu: hasiči vyprošťovali v pražské Troji dělníka

Nejednalo se o jedinou akci, při níž policisté použili vrtulník s termovizí. Od úterních 18 hodin pátrali také po třiapadesátiletém muži, který trpí Parkinsonovou nemocí. Nalezli ho po necelé půl hodině v Hostivaři.

"Hledaný seděl opřený o strom a měl bodné zranění v hrudníku, které si podle všeho způsobil sám. Do péče si ho proto převzali přivolaní záchranáři," uzavřel Daněk.