Od začátku roku už jde o několikátý případ. "Například v lednu někdo odložil pytel se zbytky srny u popelnic v Zahradní ulici. Mrtvou srnu odloženou u kompresoru na vzduch nahlásili také z benzinové čerpací stanice u nádraží," vypočítává případy Jaroslava Krejčová.

První březnový den byli strážníci povoláni k cyklostezce u Hajské, kde se jim naskytl mnohem hororovější pohled, než u zmíněných lednových zásahů. "Nejednalo se však o vyvrhnutou srnu, jak popsala oznamovatelka. Kdosi mdlé mysli, možná pytlák, tu odložil kůže a vnitřnosti ze dvou jelenů a ze tří divočáků," popsala nález mluvčí městské policie. Doplnila, že o odstranění byl požádán předseda modlešovického mysliveckého spolku. "Ten dodal, že v honitbě, ani v těch okolních, žádní jeleni nejsou. Drzost a jednoduchost pachatele prostě nemá obdoby," uvedla Jaroslava Krejčová.

Ilustrační foto.
Co v uplynulých dnech řešili strážníci: Facka na sále nebo přehlídka zvířat

A ještě jeden případ stejného ražení, který vzbudil velkou pozornost Strakonických poslední únorový den dopoledne. Nález zbytků těla se střevy uprostřed řeky Otavy, konkrétně pod mostem Jana Palacha, zkoumali podle Jaroslavy Krejčové kolegové z Policie ČR. Policejní mluvčí o tom následně informovala: „V pondělí 28. února upoutala hladina řeky zrak muže, který se procházel po břehu Otavy. Uprostřed koryta ho totiž zaujalo něco zachyceného za kámen, co na dálku připomínalo torzo těla, části oděvů a vnitřnosti. Informaci proto oznámil na linku 158. Na místo se dostavil také kriminalistický technik, který nález v řece prozkoumal. V těsné blízkosti určil, že by se mohlo jednat o ostatky nějakého zvířete, neboť viděl vnitřnosti, ale částečně také srst. Nález zadokumentoval a na místo povolal strakonické profesionální hasiče. Ti ostatky vylovili a převezli na veterinární stanici. Veterinář určil, že se jedná o vnitřnosti zvířete, kozy nebo ovce, a nález zajistil k následné likvidaci.“

V této nádrži byl pes plemene akita inu nalezen. Na břehu ležela cihla, kterou měl přivázanou na krku.
Pes ležel v nádrži, kolem krku provaz s cihlou. Pitva ukázala, jak uhynul

Tím ale výčet těchto hrůzostrašných nálezů na Strakonicku nekončí. Retenční nádrž mezi obcemi Hodějov a Hoslovice na Vodňansku byla v lednu dějištěm dramatu, na jehož konci bylo vytažené tělo mrtvého psa s kusem cihly na krku. Jak již Deník informoval, pitva nakonec ukázala, že pes neuhynul na následky týrání, ale jeho majitel tak vyřešil, co s ostatky uhynulé feny. Nyní musí vysvětlovat strakonickému odboru životního prostředí protiprávní nakládání s uhynulým tělem zvířete.