Když na Zbraslavi ve středu před polednem upozornil strážník pražské městské policie muže, že se močením v blízkosti autobusové zastávky dopouští přestupku netušil, že vyvolá tak bouřlivou odezvu. 

Havarovaný motocykl. Ilustrační foto
Tragédie na Znojemsku. Motorkář narazil v noci do stromu. Na místě zemřel

Na úvod zaznělo několik vulgarit, po kterých se muž v kovbojském klobouku rozhodl z místa odejít. Tomu se strážník vzápětí pokusil zamezit opakovanou výzvou, aby zastavil. Chlapík, který jak se později ukázalo, byl vybaven příručním arzenálem zbraní a nebál se jej použít, zareagoval v duchu Divokého Západu.

Muž se nehodlal vzdát

Ze střelné zbraně, čtyř nožů, slzotvorného prostředku a elektrického paralyzéru, které měl u sebe, sáhl jako první po „slzáku” a strážníka jím trefil, naštěstí, jen do hrudi a brýlí. Okamžitě se dočkal nejen odvety, ale i přivolání další policejní hlídky.

Zdroj: Youtube

I přes slzotvorný prostředek v očích, strážníkova muška byla totiž podstatně přesnější, muž pokračoval v nesmyslném boji ve stylu filmových westernů. Ze svých zásob tentokrát vytáhl střelnou zbraň ve tvaru malého revolveru. To už veškerá legrace definitivně skončila.  

Situace byla vážná

„V tu chvíli si strážník připravil do pohotovostní polohy služební zbraň a všechny kolemjdoucí vyzval, aby se uchýlili do bezpečného prostoru,” popsala napjatou situaci policejní mluvčí Irena Seifertová. K dalšímu útoku už ale nedošlo, protože na místo dorazila přivolaná posila a muže zpacifikovala.

Smrtelná nehoda. Ilustrační foto.
Havárie českého autobusu v Německu. Čtrnáct lidí je zraněných, čtyři těžce

„Na další opakovanou výzvu pak muž zbraň odložil a na kapotu auta položil ruce. Vzápětí byl spoután pouty. Při bezpečnostní prohlídce u něj strážníci nalezli další zbraně,” řekla policejní mluvčí. „Pro podezření ze spáchání trestného činu si 53letého muže k dalšímu opatření převzala státní policie. Pachatel byl po zasažení slzotvorným prostředkem ošetřen zdravotníky,” dodala na závěr Irena Seifertová.