Věc začala zcela normální službou strážníků v ulicích Kladna. Když hlídka procházela Holandskou ulicí, kde se nachází sídlištní bar Bajkal, seděl zde na předzahrádce host v podnapilém stavu, který muže zákona začal častovat vulgárními nadávkami.

Strážníci proto přistoupili ke stolu. Mladému muži jeden z nich domlouval, aby svého chování zanechal a legitimoval se. Host baru to však odmítl. S policistou se začal hádat a dožadoval se asistence státních policistů. Strážník tak výzvu zopakoval a navíc muži připomněl, že pokud s nimi dobrovolně neodejde, budou použity donucovací prostředky. Ani tentokrát se ale nesetkal s úspěchem. Po další výzvě k předložení dokladů mu nakonec výtečník podal tašku, ať si v ní najde občanku sám.

Následovala další výzva ze strany zákona. Opilý muž sice občanku vyndal, ale strážníkovi ji strčil přímo do obličeje. Strážník proto muže upozornil, že mu budou za agresivní chování nasazena pouta a přitlačil ho ke zdi. Opilec ho odrazil a nastala mela. Kromě hmatů použil strážník i pěsti a muže několikrát udeřil do hlavy.

Ilustrační foto
Uprchlého vězně pomohli bleskově dopadnout všímaví občané

Celému incidentu přihlížel výtržníkův kamarád, který vše natočil na video a poté záznam rozšířil na sociálních sítích. Tam se okamžitě rozpoutala plamenná diskuze, zda strážník nepřekročil svoje pravomoci. Názory veřejnosti se různí.

Městská policie Kladno hodnotí zákrok hlídky strážníků jako přiměřený ke vzniklé situaci a v souladu se zákonem. „Po prošetření události inspekčním oddělením Městské policie Kladno nebylo shledáno žádné porušení zákona ze strany zasahující hlídky. Případ byl předán k dořešení správnímu orgánu Magistrátu města Kladna,“ řekla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

K události se vyjádřil i hlavní aktér incidentu. Ten ve čtvrtek opět seděl před barem Bajkal, tedy v místě, kde se minulou středu celá věc přihodila. Tentokrát byl však střízlivý a události už viděl poněkud z jiného úhlu. „Mlácení lidí pěstmi asi strážníci nemají v popisu práce, ale na druhou stranu bych nechtěl, aby kvůli mně ten člověk přišel o zaměstnání,“ řekl mladý muž, který se jmenuje Jiří. Tvrdí, že byl opilý a nic si nepamatuje. „Podle videa byla hlavní chyba moje, že jsem si dovoloval, byl na strážníka sprostý a pak mu odmítal vyhovět. Vzhledem k tomu, že jsem navíc v podmínce za bitku, nechtěl bych mít další problémy,“ přiznal svoji vinu výtečník.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda u Sýkořice. Pro řidiče musel přiletět vrtulník
Ze stavby jednoho z největších skladů Lidlu v Evropě. U Kladna.
U Kladna staví jeden z největších skladů Lidlu v Evropě