Šokující informace se k policistům dostala v sobotu těsně po 13. hodině. Pětapadesátiletý muž z Kolína jim na lince 158 oznámil, že střelil manželku a to samé provede i sobě.

„Policisté okamžitě jeho oznámení, kdy muž sdělil i veškeré adresy a kontaktní údaje, prověřili a skutečně. Přesně dle sdělení na tísňovou linku, nalezli jak ženu v zaměstnání, tak muže v místě bydliště, oba ve velmi vážném stavu,“ připomněla vedoucí tiskového oddělení středočeské policie Vlasta Suchánková.

Pachatel je ve velmi vážném stavu

Jak střelec, tak jeho žena byli transportováni do nemocnice, kde jsou stále hospitalizováni. Muže transportovala letecká záchranná služba do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Její tiskový mluvčí Jan Špelda sdělil, že střelec je i nadále v péči tamních lékařů. „Momentálně je po operaci stále ve velmi závažném stavu v umělém spánku a jeho diagnóza je nejistá,“ konstatoval Špelda.

Postřelenou ženu záchranáři transportovali vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Její stav byl rovněž velmi vážný. Více však tisková mluvčí instituce Jitka Zinke nesdělila. „Ze zákona nelze informace o zdravotním stavu pacientů poskytnout. Děkuji za pochopení,“ řekla.

Policisté mezitím případ řeší jako podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu.

„Nicméně s ohledem na zdravotní stav podezřelého muže nebylo zatím možné zahájit jeho trestní stíhání,“ sdělila Vlasta Suchánková. Krajští kriminalisté prověřují i veškeré okolnosti tohoto násilného činu, nicméně podle prvotních šetření měly být motivem činu osobní spory.