„Muž se posledního srpna odpoledne vrátil domů, a tam zjistil, že cizí knírač útočí na jeho slepice. Vzal si proto vzduchovku s puškohledem a po psovi několikrát vystřelil z okna a ze dvorku domu,“ popsala Martina Joklová událost, kterou na prachatickém oddělení hospodářské kriminality šetřili zhruba měsíc.

Ilustrační snímek
Pes mu uhynul v autě. Policejní kynolog poukázal na špatné podmínky ve Ždáru

Muž na psa střílel zezadu. Mladá fena pak po zásahu majitele slepic z jejich výběhu utekla do vsi. „Zvíře utrpělo rozsáhlá střelná poranění, která by měla za následek trvalé poškození zdraví a smrt. Fenu knírače museli její majitelé nechat odborně usmrtit. Obviněný se svým jednáním dopustil týrání zvířete surovým nebo trýznivým způsobem,“ dodala Joklová. 

Hrozí mu až šest let

Do místa bydliště si pro střelce dojela se souhlasem státního zástupce jihočeská zásahová jednotka. „Obviněného střelce profesionální tým policistů zadržel a následně předal prachatickým kriminalistům, kteří na místě provedli domovní prohlídku,“ popsala Martina Joklová.

Jedna ze zbraní zajištěných při domovní prohlídce na Vimpersku.Jedna ze zbraní zajištěných při domovní prohlídce na VimperskuZdroj: Policie ČR

Při domovní prohlídce policisté zajistili celkem dvě zbraně, včetně té, s níž obviněný muž na psa střílel. „Obviněný je dále vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ uzavřela prachatická policejní mluvčí.