Autobus městské hromadné dopravy zastavil na pravidelné lince na zastávce v Jasenicích.

„Mám jen kusou informaci od dispečera, že se najednou ozvala rána a vysypalo se sklo okna vedle prostředních dveří. V autobusu byli v té chvíli cestující včetně dětí. Naštěstí ale všichni seděli vzadu,“ popsal vrchní mistr provozovny ČSAD Vsetín Zdeněk Čablík.

Střílelo se z balkonu?

Podle nepotvrzených informací přijeli na místo policisté a vyšetřováním na místě určili podle dráhy střely místo, odkud se střílelo. Měl to být jeden z balkonů domů, stojících v blízkosti zastávky. Další spekulace se vedou o použité zbrani, kdy se mluví o brokovnici. Jiné zdroje zase uvádí, že policisté nenašli střelu.

Policisté jsou opatrní a zatím ani nepotvrdili, že se šlo o střelbu.

„K uvedenému případu mohu zatím sdělit jen tolik, že případ vyšetřujeme, zjišťujeme okolnosti a svědky. Zatím ani nemůžeme stoprocentně říct, že se skutečně jednalo o střelbu, nebo bylo okno na autobuse rozbité nějakým jiným předmětem,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podobný případ? Rána z praku

Takové situace nejsou pro řidiče příjemnou zkušeností. Před třemi lety zažil podobný případ Ivo Charous.

„Sjížděl jsem po Sokolské ulici, najednou rána jako hrom a měl jsem rozbité čelní sklo. Policie tenkrát střelbu nepotvrdila. Já jsem našel uvnitř autobusu šutr. Myslím, že někdo střelil z praku. V každém případě to není nic příjemného,“ uzavřel autobusák.