Minulou středu trefil tříletého kocoura Šmudlíka třikrát do zadní nohy. Jeho majitelka si myslela, že si zvíře zlomilo nohu a odvezla ho k veterinářce na ošetření.

„Tam po rentgenu vyšlo najevo, že má v zadní noze tři vstřely. Dva kusy střeliva mu zůstaly ve tkáni. Lékařka předpokládá, že se zapouzdří. V takovém případě by kocour nemusel podstupovat rizikovou operaci,“ popsala případ krajská mluvčí policie Ivana Baláková s tím, že majitelka kocourovi podává léky včetně silných prostředků na tišení bolesti.

Jestřáb lesní v péči Pražské zvířecí záchranky
Polámaná pera, odřeniny a diabolky v těle. Týraný jestřáb zažil peklo

Smrtelný zásah kocoura Mourečka.Smrtelný zásah kocoura MourečkaZdroj: KŘP LKMéně štěstí měl šestiletý kocour Moureček, kterého pachatel střelil zřejmě z téže zbraně přímo do srdce. Kocour, který patřil stejné majitelce jako ten mladší, zranění podlehl.

„Potom, co žena získala jistotu, že jde opravdu znovu o jejího kocoura, zavolala na linku 158. Přivolaná hlídka pak provedla ohledání místa včetně fotodokumentace a zajistila tělo zvířete ke znaleckému zkoumání,“ podotkla mluvčí.

Hrozí mu až šest let 

Policie případ vyhodnotila jako týrání zvířat, za které pachateli hrozí odnětí svobody od dvou do šesti let. „Pokud o tamním střelci koček něco víte, ozvěte se nám na linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR,“ vyzvala veřejnost Ivana Baláková.