„Novojičínští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z Frýdeckomístecka, kterého obvinili ze spáchání přečinu výtržnictví,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Darina Knižátková. Její kolegové dostali první zprávu k případu v pondělí 10. června, kdy dotyčný postával u jedné ze školek v Novém Jičíně.

„V bezprostřední blízkosti oplocené zahrady, nejprve oslovil za plotem hrající si děti a následně se měl před nimi obnažovat, načež děti z místa odběhly pryč a dále se k němu i přes jeho volání nevrátily,“ pokračuje dále mluvčí.

Jeho chtíč byl tak silný, že se na stejném místě objevil i o den později. Nebyl tam ale sám, jak dokládají slova Dariny Knižátkové: „Znovu se měl k mateřské škole vrátit druhý den 11. června, kde byl spatřen opět poblíž oplocené zahrady mateřské školky. Na místě byl zadržen policisty z obvodního oddělení Nový Jičín a byl převezen na služebnu k dalším úkonům.“

Na policejní stanice poté vyšlo najevo, že nejde o první podobný případ dotyčného. Kriminalisté proto podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby, který jej akceptoval. „Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala policejní mluvčí.