Před časem jsme psali o jednom z ostravských areálů, který se nachází v Komerční ulici v Ostravě-Muglinově. Teď už se o něm ví i v Praze. Důvodem je jedna ze zdejších garáží se zazděným vchodem připomínající sarkofág.

Pozornost jí věnoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Garáž patřila muži, který zemřel. A jelikož se o ni nikdo v rámci dědictví nepřihlásil, dostala se do správy ÚZSVM.

Deník se do garážového komplexu v Komerční ulici v Ostravě vydal již letos na jaře. Jak to v něm tehdy vypadalo se můžete podívat v přiložené fotogalerii výše.

Úředníci museli nejprve zjistit, co se uvnitř vlastně nachází. Na místě je ale čekalo překvapení. Podrobnosti v těchto dnech na facebooku zveřejnili zástupci ÚZSVM.

Jitka Kendricks u klatovského soudu.
Žena žila ze sociálních dávek, z bank vylákala pět milionů

„Naši kolegové v Ostravě převzali garáž se zazděným otvorem. Co bylo vevnitř, nevěděli. Než však došlo k dobrodružné výpravě s cílem prohledat onu nemovitost, někdo se do ní vloupal. Zloději však byli brzy polapeni. Díky otvorům, které na garáži zanechali, mohli naši zaměstnanci prozkoumat její útroby,“ uvedl Andrej Bančanský z tiskového oddělení ÚZSVM s tím, že uvnitř se nacházely bezcenné věci – například skříně a drobný materiál.

„Otvor zaměstnanci zabezpečili, avšak tajemné místo znovu přilákalo pozornost svého okolí,“ dodal Bančanský.

Z garáže si udělal svůj domov nevítaný nájemník, jenž si nový otvor zajistil dřevěnou deskou. Po důrazném rozhovoru se zástupci státního úřadu dotyčný pochopil, že musí odejít. Následovalo zazdění všech děr a nabídnutí garáže v elektronické aukci pořádané ÚZSVM.

„Celý příběh má šťastný konec, garáž se podařilo prodat za sedmatřicet tisíc korun v aukci s pěti účastníky. Výherce tak s garáží může nyní naložit dle libosti,“ doplnil Bančanský.

Strážníci

Zmíněnou garáž dobře znají ostravští strážníci, kteří komplex v Komerční ulici pravidelně kontrolují. Několikrát zde přistihli zloděje. V paměti jim zůstává zejména silák (33 let), který se při vloupání do zazděné garáže pořádně zapotil.

Poškozené BMW
Kriminalista z Brna se měl spolčit se zlodějem aut. Kradli i na Vysočině

Kromě hrubé síly použil i kladivo, sekáče a železné profily. Ve stěně u země vysekal otvor o velikosti 55 x 30 centimetrů. Pak se protáhl dovnitř. V té chvíli se ale v areálu objevila přivolaná hlídka městské policie.

Po opakovaných výzvách výtečník vylezl. Tvrdil, že díra už ve zdi byla. Prý se chtěl jen přesvědčit, zda se v garáži nenachází nějaký zloděj.