V přesně nezjištěné době od středy 17. ledna od 16 hodin do 5. hodiny ranní následujícího dne měl na tomto místě pomocí kovového odpadkového koše rozbít na zaparkovaném autobusu skleněnou výplň předních dveří. Vzniklým otvorem se poté dostal dovnitř, kde ho ale čekalo zklamání v podobě prázdné pokladny.

NĚKOLIK POKUSŮ

Štěstí proto zkusil u druhého autobusu. I tam ale nepochodil.

„Stejným způsobem se pokusil vloupat do dalšího autobusu, který stál opodál. Zde se mu však nepodařilo překonat skleněnou výplň dveří, která poškozená zůstala v rámu,“ uvedla k případu mluvčí novojičínské policie Darina Knižátková s tím, že celková škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

Pokud se strážcům zákona podaří pachatele vypátrat, hrozí mu za trestný čin krádeže a trestný čin poškození cizí věci pobyt ve vězení v délce trvání až dvou let.

UKRADENÉ ZIMNÍ OBLEČENÍ

Podle policejní mluvčí to však není jediný takový případ, který se ve stejnou dobu ve Freudově rodišti stal.

„Přibližně o čtyři sta metrů dál od výše uvedeného případu, a to na ulici Jičínská, rozbil dosud neznámý pachatel skleněnou výplň výlohy prodejny Alpitrek s outdoorovým vybavením, ze které si následně odnesl vystavené zimní oblečení v hodnotě téměř devět tisíc korun,“ popsala další případ Darina Knižátková.

Policie nyní žádá veřejnost o pomoc při hledání tohoto neznámého výtržníka a zloděje. Jakékoliv informace týkající se případu přijmou na telefonním čísle 556 722 218 anebo na všem známé bezplatné lince 158. (ire)