Místní se vzpamatovávaji ze šoku. Žena totiž byla v obci oblíbená. „Ráno vodila děti do školy, vždycky na mě mávala. Byla to velice příjemná a milá paní. Chodili hodně do kostela, navenek působili jako slušná rodina. Je to hrozné,“ přiblížil Deníku v pondělí ráno jeden z místních obyvatel.

O navenek spořádané rodině hovořil také starosta. „Obec je v šoku. S rodinou nebyly vůbec žádné problémy. Ani jeden z manželů nebyl místní, přistěhovali se v minulých letech. Paní byla ze Slovenska,“ přiblížil situaci Jaromír Kořístka. „Manželé měli menší hospodářství a asi třicet kusů dobytka. Obec a hasiči se o nyní zvířata postarají,“ dodal starosta.

Výbuch domu v Loučce, při kterém byl zraněn dvaatřicetiletý muž
Výbuch v domě na Vsetínsku: V sutinách našli mrtvou ženu a tři děti

Nikdo v obci pořádně nechápe, jak ke tragédii mohlo dojít. Těžkou ranou pro místní je zejména to, že zahynuly i tři děti ve věku šesti, čtyř a dvou let. V Loučce se učí předškolní i školní děti v jedné budově, na ní už vlaje černá vlajka. Pracovníci školy nyní přemýšlí, jak s událostí seznámit ostatní děti.

„Musíme se dohodnout, jak budeme postupovat při vysvětlování této události. Shodli jsme se však, že to učinit musíme, děti přicházejí z domu s vlastními verzemi, chceme jim to vysvětlit,“ uvedla jedna z učitelek mateřské školy. 

Příčina tragédie zůstává nejasná

Podle informací Deníku jsou jednou z možných příčin hrůzné události rodinné spory mladého manželského páru. Někteří místní spekulovali i o duševním stavu muže, údajně se měl dříve léčit s psychickou nemocí.

„Asi byl nemocný, byla mu nedávno diagnostikována schizofrenie, znali jsme se, chodíval k nám. Dali jsme si kafe, děti dostaly nějakou sladkost, byla to pohodová rodina," vzpomínal další obyvatel obce. 

V Loučce došlo k výbuchu v domě.
Při výbuchu v domě na Vsetínsku se zranil muž. Mohlo jít o násilný trestný čin

Na místě jsou stále kriminalisté, kteří společně s hasiči pátrají po příčině výbuchu.

Policie případ v současnosti vyšetřuje jako vraždu. Podezřelým je 31letý manžel zemřelé ženy, který po výbuchu skončil s popáleninami v ostravské nemocnici. „Čekáme na výsledky pitvy. S podezřelým nelze v současné době provádět úkony trestného řízení, a to s ohledem na jeho zdravotní stav,“ sdělila v pondělí ráno policejní mluvčí Simona Kyšnerová.