Policisté se o nehodě dozvěděli před třetí ráno. „Nehoda byla ohlášena na linku 112 ve 2.43. Audi A4 vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Žádného jiného vozu se nehoda netýká,“ řekla policejní mluvčí Lucie Nováková.

V autě seděly čtyři osoby. „Pětadvacetiletá žena a pětatřicetiletý muž, kteří seděli na zadních sedačkách, zemřeli na místě. Třicetiletý řidič byl s těžkým zraněním převezen rychlou záchrannou službou do jedné z pražských nemocnic, kde však svým zraněním podlehl. Třiadvacetiletý muž, který seděl vpředu na místě spolujezdce, vyvázl pouze s lehkým zraněním,“ uvedla Nováková.

Policisté zatím neznají příčinu nehody a vzhledem k pozůstalým zatím neuvádí ani to, zda posádka byla z našeho regionu či odjinud. „Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování. Naši kolegové se situací seznamují pozůstalé, proto zatím nebudeme uvádět bližší podrobnosti k obětem,“ doplnila Nováková.

Dopoledne už na místě nehody zůstaly jen polámané plasty, stopy vyryté v hlíně na místě, kde vůz opustil silnici a gumové rukavice záchranářů. Podle stop se dá spekulovat, že auto přijíždělo od Poděbrad. Projelo pravotočivou zatáčkou za samotnou Nové Mlýny a je možné, že dostalo smyk. Řidič pak neudržel auto na silnici a sjel s ním vlevo mimo silnici, kde narazili na strom. Po něm na místě zůstal jen pařez a zbytky kůry.

Situaci také pochopitelně rozebírají obyvatelé Okřínka, od jejichž obce je to k místu nehody odhadem 400 metrů. „Už jsme někde četl, že jednou z příčin mohou být špatné pneumatiky, ale podle mého musel jet šofér strašně rychle. Každopádně je to velká tragédie,“ řekl jeden z místních, který informace o nehodě od rána sledoval v médiích.

Nehoda se stala prakticky v totožném, místě, kde se před třinácti lety, na začátku června 2005, převrátila cisterna naplněná pohonnými hmotami. Ty začaly po tisícovkách litrů vytékat do okolí. Řidič byl tehdy jen lehce zraněn, ale na místě hrozilo velké nebezpeční výbuchu. „Pohybujeme se okolo šedesáti procent hranice výbušnosti,“ řekl tehdy přímo na místě jeden ze zasahujících hasičů. Situaci zřejmě zachránil déšť, který byl okolností i sobotního neštěstí.

Nakonec tehdy z cisterny vyteklo téměř 12 tisíc litrů benzinu a nafty, které narušily značnou část okolní zeminy. Ta musela být odbagrována v řádu tisíců kubíků. Škodlivé látky se částečně dostaly také do podzemních vod a musely být tehdy prováděny kontrolní vrty.

Současná nehoda má bohužel mnohem tragičtější následky. Zdemolované Audi A4 budou zkoumat znalci i kvůli případné technické poruše, která mohl mít na nehodu vliv. Stejně tak však budou posuzovány i další okolnosti a je pravděpodobné, že jednou z příčin bude i nepřizpůsobení rychlosti stavu a povrchu vozovky.

FAKTA O NEHODĚ

- ohlášena byla na linku 112 ve 2.43 v sobotu ráno

- ve voze jeli čtyři lidé, tři nepřežili

- dva cestující na zadních sedadlech zahynuli na místě, řidič po převozu do nemocnice

- spolujezdec na předním sedadle utrpěl jen lehké poranění

- auto po vyjetí ze silnice narazilo do stromu a skončilo relativně daleko od silnice

- příčinu nehody vyšetřují kriminalisté

Přejezd na snímku měl být původně nahrazen nadjezdem. Po posledních jednáních se zdá, že na jeho místě vznikne podjezd.
Místo nadjezdu bude u skláren asi podjezd