K dramatu došlo ve středu 7. listopadu v chomutovské ulici 17. listopadu. Za přivaděčem se pokoušel spáchat sebevraždu 23letý mladík. Jak vypověděli svědci, měl provaz a lezl na sloup elektrického vedení. Podle policie a záchranářů se jednalo o demonstrativní sebevraždu, vypjatá situace ale přivodila vážné zdravotní potíže jednomu ze strážníků.

Aby ho bylo možné předat do rukou zdravotnické záchranné služby, přesouvali hasiči nosítka s pacientem po žebříku, který byl položený napříč korytem.

„Kolegové záchranáři zasahovali u mladíka, který chtěl demonstrativně spáchat sebevraždu, nakonec jsme ale převáželi jednoho ze záchranného týmu. Přepravili jsme ho do ústeckého kardiocentra,“ potvrdil mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Prokop Voleník. „Mladíka jsme převezli do Mostu na psychiatrii,“ dodal.

Strážník později v nemocnici zemřel. “I my cítíme, že se jako organizace, která je plná soudržných lidí, jež spojuje jedna uniforma a zásady, a co se den za dnem potýkají s větším či menším nebezpečenstvím, musíme k věci vyjádřit a potvrdit bolestnou zprávu,“ napsali na svém facebooku chomutovští strážníci. „Tento člověk byl jedním z nás, byl strážníkem, kterému během zákroku selhalo v jeho mladém věku zdraví a o jehož záchranu se nakonec snažili všichni přítomní. Tento strážník svůj boj nakonec prohrál a my s velikou úctou, pokorou a smutkem vzdáváme jemu hold a soucítíme s jeho rodinou."