„Krajští policisté šetří závažný násilný zločin, který jim byl oznámen 25. září po páté hodině odpolední,“ informovala tisková mluvčí krajské policie Alena Bartošová. „V Domašíně na Chomutovsku byly nalezeny osoby bez známek života: mladistvá dívka a dospělý muž. Kriminalisté od počátku prověřují i verzi, že jedna z těchto osob se podílela na smrti té druhé,“ dodala.

Policisté na místě pracovali až do ranních hodin. „A ve středu od rána opět pokračují v ohledání místa a zajišťování stop,“ uvedla policejní mluvčí. I při příjezdu novinářů tam v dopoledních hodinách zhruba desítka policistů pročesávala zahradu domu, který je na kraji obce, a také část lesa, do něhož je pozemek zanořený.

Dům, ke kterému se váže tragická událost, působí poklidně a úhledně. Z oken visí muškáty a u stěny je vyrovnaná hranice nasekaného dříví. Jen příjezdovou cestu, na které stojí zelený hyundai, kříží pruhovaná policejní páska, za kterou smí jen vyšetřovatelé. „Byla to šťastná rodina. Nevím, co se tam muselo stát,“ zmínila jedna z místních obyvatelek obce, kterou jsme zastihli v zahradě. „Víc vám neřeknu, neptejte se,“ dodala.

Ani další z místních událost nechtěli blíže komentovat. „Nic o tom nevíme. Přijeli jsme a dozvěděli se to. Byli to spokojení lidé, nikdo by to neočekával,“ pokrčil rameny muž středního věku.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro zvlášť závažný zločin vraždy. „Na objasnění této tragické události usilovně pracují,“ ubezpečila mluvčí Alena Bartošová.

Přesnou příčinu úmrtí muže a dívky určí nařízená soudní pitva.