V jirkovských Ervěnicích dnes, ve čtvrtek 15. března, ráno zasahovali zdravotničtí záchranáři. Snažili se zachránit život teprve tříměsíčnímu děvčátku. Přes veškerou snahu zemřelo.

K tragické události došlo před devátou hodinou ranní v domě v ulici K. H. Máchy. „Zasahovala tam pozemní posádka i vrtulník letecké záchranné služby,“ potvrdil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. „Jednalo se o resuscitaci tříměsíční holčičky, která ale přes veškerou snahu nebyla úspěšná,“ doplnil.

Případ vyšetřuje policie, v této rané fázi vyšetřování však není příliš sdílná. „Nemohu říct víc než to, že okolnosti úmrtí vyšetřujeme,“ uvedla policejní mluvčí Marie Pivková.

Po celé včerejší dopoledne panoval před domem, kde došlo k neštěstí, ruch. Vedle policistů a pohřebního vozu postávaly skupinky sousedů či příbuzných rodiny postižené tragickou událostí a obyvatelé okolních domů.

Mezi nimi i teta jednoho z rodičů miminka, která stále nemůže pochopit, jak je možné, že jinak zdravá a prospívající holčička zemřela. „Máma ji přebalila a nakrmila. Holka reagovala normálně, nic jí nebylo a zničeho nic…“ je stále šokovaná. Podle ní měla matka dcerku po jídle uložit. „Říkala, že se malá vždy po jídle pokakala, tak se na ní pak šla podívat. A ona už byla modrá. My jsme ji oživovali, komunikovali s doktory po telefonu, aby nám poradili, co máme dělat. Vůbec nereagovala. Vůbec!“ dodala nešťastně.

Ilustrační foto.
Do Ervěnic letěl vrtulník. Miminko vážně popálila vroucí voda

Podle jejích slov se děvčátko narodilo předčasně a s podváhou, proto ji kontrolovali lékaři. „Měla nižší váhu, takže ji sledovali, jestli přibírá nebo ne. V pondělí s ní máma byla u doktorky, ještě jí řekla, že dobře přibírá a je v pořádku. Dnes s ní měla jít znovu,“ líčí Božena Redaiová, která byla pratetou děvčátka. „Že zdravá holčička ze dne na den zemře, to nikdo nechápe, jak se to může stát,“ smutně kroutila hlavou.

Záchranáři v této lokalitě zasahovali u kojence podruhé za dva dny. Ve středu dopoledne utrpěla popáleniny na nohách desetiměsíční holčička, strhla na sebe rychlovarnou konvici.