Osmatřicetiletý řidič prorazil v pátek s osobním autem betonové sloupky plotu, který od silnice odděluje ovocný sad. Neovladatelné vozidlo přerazilo jeden strom a po několika desítkách metrů narazilo do dubů na okraji lesíka. 

Jana Paurová se hledá už deset let. Během let proběhla řada pátracích akcí, policisté hledali ve Slavětíně a okolí také případné stopy
Stala se obětí vraždy? Matka čtyř dětí záhadně zmizela, pohřešuje se deset let

Mluvčí hasičů Martina Götzová uvedla, že při příjezdu hasičů na místo události byl vrak auta v plamenech. „Na jejich likvidaci nasadili vysokotlaký proud vody. Po uhašení požáru objevili uvnitř vozu dvě osoby bez známek života,“ doplnila.

Tragédii dnes připomínají ohořelé stromy, sklo a plastové úlomky z auta. Na místě už vznikl pomníček, který tvoří několik hořících svíček a květiny.

Z nehody se vyklubala vražda 

Zprvu to vypadalo jako silniční nehoda. Jenže policisté brzy došli k závěru, že se jedná o kriminální čin.

„Ohledáním těl na místě policisté zjistili, že jedna osoba byla násilně usmrcena. Šetřením se prokázalo, že 38letý muž, řidič vozidla, usmrtil několika bodnořeznými ranami svou 37letou manželku,“ sdělila mluvčí policistů na Hradecku Iva Kormošová. 

Lesík u Roudnice. Místo tragédie připomíná spáleniště, zbytky po nehodě, květiny a svíčky.Lesík u Roudnice. Místo tragédie připomíná spáleniště, zbytky po nehodě, květiny a svíčkyZdroj: Deník/Jiří Fremuth

Podle prvních výsledků vyšetřování svoji ženu naložil do auta a poté ho úmyslně navedl do stromů. „Policisté zahájili trestní řízení pro zvlášť závažný zločin vražda a přečin poškození cizí věci. Jelikož nelze stíhat osobu zemřelou, bude případ po prošetření pravděpodobně odložen,“ připomíná mluvčí. 

Zkušený psycholog Jan Lašek tvrdí, že u obdobných případů, kdy dojde k sebevraždě a přijde o život víc lidí, se velmi těžko hledají racionální důvody. 

Lupiče v roce 2017 zachytily bankovní kamery
Lupič z Ostravska vstoupí do historie. Hlavu zamotal policistům i lékařům

„Pro člověka, který se do takové věci pustí, je většinou situace taková, že nenachází jiná řešení a má pocit, že tím, že skončí jedna věc, tak skončí vše a považuje to za nejlepší řešení,“ myslí si Jan Lašek. „Těžko v tom můžeme ze své pozice vidět racionální důvody, které pro ty, kteří to páchají, jsou naprosto zásadní. A většinou se to týká dramatického rozpadu vztahu,“ dodává. 

Co přesně stálo za tragédií na Hradecku, nyní zjišťuje policie.