O Velikonocích přibyla do statistiky smrtelných nehod na Klatovsku již třetí letošní čárka. V sobotu dopoledne zahynul starší cyklista. „Z dosavadního šetření vyplývá, že od Nýrska směrem na Hodousice jel 81letý cyklista, který při vjetí do křižovatky z vedlejší komunikace nedal přednost zleva jedoucí dodávce značky Hyundai, kterou řídil 20letý muž z Klatovska. Ten se snažil střetu zabránit, avšak i přes intenzivní brzdění došlo ke střetu s cyklistou,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Zatímco řidič auta vyvázl bez újmy na zdraví, pro cyklistu byl střet fatální. „Muž bohužel utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Život mu nezachránila ani dlouhá resuscitace,“ uvedl krajský mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Policisté s řidičem vozidla provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. „Pozitivní byl však test na drogy, konkrétně marihuanu, a tak řidiče policisté převezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. To, zda byl cyklista pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, bude zřejmé až z výsledků soudní pitvy,“ řekla Jiroušková s tím, že vzniklou celkovou škodu policisté odhadli na přibližně 30 000 korun. Nehodou se i nadále zabývají.