Podle televize Nova našli v popelnici vedle domu, ve kterém muž bydlí, dvě mrtvé kočky. Jedna byla svázána lepicí páskou a měla rozlomenou čelist. Druhá kočka rovněž vykazovala známky zlomenin.

Mladý muž z Jablonce měl po celé republice, hlavně pomocí sociálních sítí, kontaktovat útulky a lidi, kteří nabízeli kočky k adopci. Ty, které získal, měl poté brutálně týrat a zabíjet.

Celý případ se jako lavina opět přes sociální sítě dostal mezi širokou veřejnost. Lidé a spolky na ochranu zvířat sdíleli i přefotografované části komunikace s mladým mužem, jehož jméno tak znají tisíce uživatelů sociálních sítí.

„Nyní probíhá vyšetřování a v tuto chvíli nemůžeme poskytovat další informace,“ sdělila pouze předsedkyně Ligy a provozovatelka útulku pro opuštěná zvířata v Lučanech nad Nisou Dagmar Kubištová.

Organizace hledá majitele, kteří z nějakého důvodu hledali pro své kočky nový domov přes inzerát, sociální sítě, či zda je nekontaktoval mladý muž z Jablonce. „Prosíme kočičí depozita, útulky, jestli poslední dny, týdny, měsíce neumístili kočky k adopci do Jablonce,“ požádala Kubištová.

„Evidujeme asi patnáct pohřešovaných koček, které si ten mladý muž z Jablonecka převzal, myslíme si, že jde ale možná o daleko vyšší počet,“ uvedla předsedkyně Ligy.

Zpráva se i bez oficiálních zdrojů rozletěla po celé republice. A první lidé se už ozývají. „Pán mne ohledně poskytnutí domova koťatům kontaktoval přes soukromou zprávu a ve čtvrtek, až se vrátím z dovolené, poskytnu výpověď na policii v Praze 10. Žádné kotě jsme mu nedali, protože jeho nabídka na domov koťatům se nám nepozdávala,“ napsala Hana Foldynová z Prahy.

Policie začala ihned jednat. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat,“ upřesnila mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.