Podle policie k týrání docházelo minimálně od počátku loňského září roku v bytě ve staré mostecké zástavbě. Muž měl týrat své rodiče opakovaně a téměř denně. Otce v seniorském věku prý fyzicky a bezdůvodně napadal dokonce i desetkrát za den. Jednalo se o strkání, kopání a rdoušení. „Ve dvou případech měl použít k útoku násadu od koštěte, a to i přes vědomí, že otec není v dobré zdravotní kondici a pohybuje se pomocí berlí,“ upozornil policejní mluvčí Václav Krieger.

Podle policistů si syn hrál doslova na generála. Oběma rodičům odpíral jídlo i spánek, křikem je budil brzy ráno, v bytě rozbíjel vybavení, pohazoval skleničky, lahve a další věci a pak nařizoval úklid nepořádku „Výhružky smrtí byly na denním pořádku. Napadený otec nakonec vyhledal ošetření a celá věc vyšla najevo,“ dodal mluvčí. Kriminalisté si mimo jiné vyžádali znalecký posudek z odvětví soudního lékařství, který
potvrdil četná zranění na hlavě.

Další vyhrožování přišlo ve chvíli, kdy se Mostečan zřejmě začal bát o svoji svobodu. Podle vyšetřovatelky si chtěl účty s otcem důrazně vyřídit v případě, že bude svědčit na policii. Tím měl ovšem naplnit
znaky dalšího trestného činu nad rámec fyzického a psychického týrání.

Mobilní telefon - ilustrační foto.
Mostečan posílal bývalé družce desítky vulgárních zpráv denně, řeší to policie

Na podzim policisté využili zákonné oprávnění a násilníka ze společného obydlí vykázali. Toto opatření však po dvou dnech porušil. „V současné době je agresor vykázán opětovně a na samotném začátku roku skončil po posledním incidentu zadržený v cele,“ uvedl mluvčí.

Policie v souvislosti s tímto případem znovu apeluje na veřejnost, aby si víc všímala svého okolí. Pokud je někdo svědkem takového chování nebo má podezření, že se ve vedlejším bytě něco vážného děje, má volat policii.