Štěpánka Uhlířová, mluvčí Jihočeské policie, uvedla, že k dopravní nehodě došlo v 16.45 hodin na silnici číslo 1/24 z Třeboně do Lomnice nad Lužnicí. Srážka se stala na rovném úseku jen kousek za Třeboní. 

"Řidička vozu Renault při jízdě z Lomnice nad Lužnicí na Třeboň vyjela pravděpodobně  ze zatím z nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetla s vozem značky Citroën," přiblíila dopravní nehodu.

Dodala, že ve voze Reanult zemřel 46letý muž, v Citroënu podlehli zraněním 45letá žena a 26letý muž. Dalších šest osob bylo zraněno.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného zdravotnického systému, včetně profesionálních hasičů z Třeboně. 

Zuzana Fajtlová, psycholožka Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, uvedla, že na místě zasahovali čtyři posádky zdravotnické záchranné služby včetně vrtulníku. "Na místě byli tři zemřelí lidé, kterým se i přes naši snahu nepodařilo zachránit. Dalších šest osob utpělo léhká a středně těžká zranění. Pět osob bylo transportováno na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice, jedna osoba byla převezena na urgentní příjem jidřichohradecké nemocnice," řekla Zuzana Fajtlová s tím, že na místo vyrazil i hasičský psycholog. 

Silnice měla být uzavřená do 20. hodiny, ještě v půl deváté byli policisté na místě.

Redaktorka Deníku, která vyrazila k nehodě, popsala, že na místo krátce před třičtvrtě na devět dorazil soudní lékař a pohřební služba. "Tělo jednoho muže je stále zaklíněno v autě," nastínila aktuální situaci s tím, že v Citruoënu se našlo i tělo mrtvého malého psíka.  

Štěpánka Uhlířová dodala, že pracovat na místě by policisté měli zhruba tak ještě hodinu. "Možná déle, stále ještě nebylo vyproštěno druhé vozidlo," řekla.