Bylo krátce před jedenáctou v noci, když došlo ke tragické události. Podle prvních informací policie se vozidlo Audi A4 řízené 24letým mladíkem dostalo při projíždění zatáčky do protisměru, přímo do dráhy VW Sharan, který řídil 41letý muž. V Audi v tu chvíli seděl ještě spolujezdec, který nehodu nepřežil.

"Přímo na místě nehody zemřel 24letý spolujezdec z Audi, který seděl vzadu, řidiče vozu převezli zdravotníci s těžkým zraněním do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Rozpočet. Ilustrační foto
Lípa letos rozpočet neschválí. Ustavující zastupitelstvo bude až 21. listopadu

Vážná zranění utrpěl i řidič z volkswagenu, který zůstal v havarovaném voze zaklíněný. "Po celou dobu vyprošťování byl při vědomí a se záchranáři komunikoval,” popsala Suchánková. Zdravotnická záchranná služba ho následně také dopravila do nemocnice. 

"Skutečné příčiny a míra zavinění jednotlivých účastníků nehody budou ale zřejmé až po vyšetřování, ke kterému bude přibrán i soudní znalec z oboru silniční dopravy," dodala policejní mluvčí s tím, že se čeká na výsledky testů na alkohol u řidičů a vyšetřují se také příčiny úmrtí spolujezdce, u kterého už byla nařízená soudní pitva.

Silnice I/9 v na Českolipsku byla kvůli vyšetřování nehody uzavřená, provoz byl plně obnoven kolem půl páté ráno.