Řidič ze Slovenska neváhal a pokusil se několik aut, které ještě oheň nezachvátil, sundat z návěsu. Na pomoc mu přispěchal profesionální hasič, který jel náhodou kolem. V tu chvíli byly slyšet i první výbuchy, patrně způsobené explozí pneumatik, které slyšeli i další kolemjedoucí řidiči. Oheň se šířil velmi rychle a byl vidět na kilometry daleko. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Jak potvrdil mluvčí středočeských hasičů, Jaroslav Gabriel, na místo vyrazili profesionální hasiči ze Slaného a Kladna. Dále dobrovolní hasiči z nedalekých Klobuk a Plchova.

„Oheň se podařilo do hodiny zlikvidovat. Příčinou vzniku požáru byla technická závada v motorovém prostoru vozidla Peugeot, které bylo součástí nákladu. Vyčíslená škoda je ve výši 4 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek za 1,2 milionu korun,“ potvrdil mluvčí hasičů.

Zdroj: Youtube

Duchapřítomností řidiče slovenské společnosti pro mezinárodní přepravu nových a ojetých vozidel a díky obětavosti hasiče, který jel kolem, se povedlo zachránit celkem čtyři auta z nákladu, z toho jedno SUV a Škoda Superb Combi.