"Na místo vyrazily profesionální jednotky ze stanic Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav a vyjížděli i dobrovolní hasiči z Dolního Bousova. Vzhledem k tomu, že se nehoda stala na rozhraní Středočeského a Královéhradeckého kraje, byla o spolupráci v rámci mezikrajské pomoci požádána také jednotka sboru dobrovolných hasičů Sobotka," uvedl Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů.

Začínající požár se ještě před příjezdem hasičů podařilo uhasit okolo jedoucím řidičům, kteří také vyprostili zraněné osoby z havarovaných vozidel.

"Hasiči pomáhali zdravotnické záchranné službě při ošetřování osob, provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na vozidlech," doplnil Svoboda.

Zranění utrpěli dva dospělí a jedno dítě. Protože zranění dítěte bylo vážnějšího charakteru, musel být na místo vyslán vrtulník letecké záchranné služby, který následně malého pacienta transportoval do nemocnice v Hradci Králové. Dospělé osoby byly k dalšímu ošetření transportovány pozemní cestou. Na místo vyjel také člen posttraumatického týmu, který poskytl první psychickou pomoc příbuzným účastníků nehody.

Ilustrační foto.
Na kluzkých silnicích řidiči bourali, naštěstí bez vážnějších následků
Ilustrační foto.
Kdo obral seniora o nástroje za statisíce korun?