Policie ČR Deníku potvrdila, že v současné době opravdu prověřuje případ mravnostního trestního činu na okrese Kutná Hora. „Vzhledem k věku zúčastněných osob nelze poskytovat žádné informace,“ uvedla kutnohorská policejní mluvčí Vendulka Marečková.

Ředitel čáslavské školy Pavel Horký k události neposkytl žádnou zprávu. „Nechci s vámi mluvit,“ uvedl ředitel a o osobní rozhovor neměl zájem.

V současné době již učitel na Základní škole Náměstí Čáslav nepůsobí, není uveden mezi pedagogy učitelského sboru. „Brala jsem ho jako učitele. Nikdy jsem ale osobně nic podivného nezaznamenala a mně žádné vulgární fotografie neposílal,“ uvedla jiná žákyně.

Kolem školy procházela v úterý dopoledne také obyvatelka Čáslavi, která již o aktuální situaci něco zaslechla. „Povídá se to po celé Čáslavi. Sama jsem měla ještě před dvěma lety na škole svou dceru. To už tam učitel působil. Byla jsem jako opařená, když jsem se to dozvěděla,“ uvedla žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Podle ní to bude mít dohru hlavně pro školu. „Na pověst školy lidé hodně dají,“ dodala.