Z jedné z kanceláří radnice mělo kolem středečního zmizet půl milionu korun. Hotovost tu údajně nechala nezajištěnou úřednice, která odešla na oběd. Policie na případ uvalila informační embargo.

„Objasňujeme majetkový trestný čin, který se stal v tomto týdnu v budově českolipského městského úřadu. Protože jsme na počátku prověřování deliktu, tak k němu nebudeme zveřejňovat žádné detaily. Pokud bychom odtajnili detaily toho případu, mohlo by se to negativně odrazit v dokazování pachateli. Informace by mohly ovlivnit průběh vyšetřování,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková.

Hledá se muž na fotce

Na facebookové stránce Bezpečnost na Českolipsku, která není oficiálním profilem českolipské policie, se objevila v souvislosti s krádeží výzva s žádostí o pomoc při pátrání po muži, který se měl v době krádeže procházel po úřadu.

„Osobu na fotografiích vyzýváme, aby se neprodleně spojila s Policií České republiky v České Lípě na lince 158 a Vás, veřejnost, žádáme, pokud osobu znáte, obraťte se rovněž na linku 158, či správce skupiny, neboť její svědectví může napomoci k objasnění případu,“ zveřejnila skupina Bezpečnost na Českolipsku.