Do hloučku stojícího u rychlého občerstvení v Nádražní ulici přivolali strážníky v úterý odpoledne kolemjdoucí. "Po příjezdu hlídky se skláněli nad sedmašedesátiletým mužem, kterého prý před chvílí napadl neznámý útočník. Strážníci si ověřili, že sanitka je už na cestě, a poté muže s pohmožděninami předali zdravotníkům," uvedla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková. 

Poté se hlídka vydala hledat podezřelého. Zatímco strážníci procházeli po nástupištích, pracovníci dohledu z kamerového záznamu zjistili, jak útočník vypadá, a informaci hlídce okamžitě předali. "Chycení podezřelého pak bylo díky jejich souhře otázkou několika vteřin. Alkoholem značně posílený muž tvrdil, že do staršího muže pouze strčil. Zanedlouho se ale hlídce přihlásilo několik svědků a také osmnáctiletý mladík, kterého prý třicetiletý muž také fyzicky napadl," popsala okolnosti Kadrnožková.

Dechová zkouška u muže nakonec ukázala 3,2 promile. Strážníci proto přivolali sanitku záchytu. "Třicetiletý muž při čekání hlídce pokládal filozofické otázky týkající se odplaty a karmy. Také strážníky ujišťoval, že je prý katolík, takže nic provést nemohl. Před nástupem do sanitky ještě stihl strážníkům oznámit, že je prý bůh nemá rád. Ti mu zase vysvětlili, že převozem na záchytnou stanici případ nekončí a předvolá si ho ještě správní orgán," doplnila mluvčí.