Mladý muž přišel do domu, kde bydlí, kolem třetí hodiny ráno a zabouchal na dveře starších lidí. Rámus obyvatele bytu vzbudil. „Majitel bytu otevřel vstupní dveře, kde na chodbě stál obviněný s železnou tyčí o délce 83 centimetrů, kterou bouchal do dveří. Posléze měl tyčí udeřit muže do hlavy. Napadený ihned zavřel vstupní dveře, ale útočník byl zřejmě v ráži a tyčí poškodil kukátko. Poté otvorem skrz rozbité kukátko prohodil tyč do bytu,“ popsala události policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Útočník pak odešel před dům, kde narazil na přivolané policisty. Začal jim nadávat a chtěl jednoho z nich udeřit do hlavy další, téměř dvoumetrovou tyčí. V druhé ruce přitom držel kuchyňský nůž. „Policista se ubránil a úder vykryl rukou. Dalšímu útoku zabránili přítomní uniformovaní policisté, kteří agresorovi odebrali nůž a protože se muž pokusil utéct, pomocí donucovacích prostředků ho zpacifikovali,“ dodala Světláková.

Soused utrpěl zranění hlavy a musel vyhledat lékařské ošetření. Vznikla mu i hmotná škoda na dveřích, kde bouchání tyčí zanechalo díry.

Mladý Mostečan si vyslechl obvinění z přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a ze zločinu násilí proti úřední osobě. Je stíhán na svobodě a soud ho může potrestat až šestiletým trestem odnětí svobody. Do vyšetřování přispěje odborným posudkem také znalec z oboru psychiatrie.