Dostal smyk a vyjel s autem mimo silnici, kde narazil do příkopu. Řidič v neděli nepřizpůsobil styl jízdy mokré silnici mezi Dubňany a Svatobořicemi-Mistřínem, navíc byl pod vlivem amfetaminu. „Muž i jeho spolujezdec se lehce zranili. Řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Nedělní událost nebyla jediná, kdy policisté na Hodonínsku o víkendu narazili na řidiče pod vlivem drog. „Jednatřicetiletá řidička osobního auta, kterou v sobotu večer kontrolovali ve Veselí nad Moravou, měla také pozitivní test na amfetamin. Požití drogy hlídce přiznala, ale odmítla se podrobit lékařskému vyšetření. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a případem se dále zabývají,“ uvedl Zámečník.

Výroba drog

Na řidiče pod vlivem amfetaminu natrefili při kontrolách policisté i přímo v Hodoníně. V pátek v noci v Nádražní ulici zastavili čtyřiačtyřicetiletého řidiče, který se také k užití drogy přiznal. I on se však odmítl podrobit lékařskému vyšetření. „Policisté mu zadrželi řidičský průkaz, zakázali další jízdu a věc oznámí správnímu orgánu,“ dodal Zámečník.

Pozornosti hlídky v tomto autě nicméně neunikl ani jednatřicetiletý spolujezdec. Převážel přípravky, prekursory a chemikálie určené k výrobě metamfetaminu. „Šlo o takzvanou varnu. Policisté muže na místě zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu," upřesnil Zámečník. 

Kriminalisté muže obvinili z výroby a distribuce pervitinu. "Ten vyráběl pro svoji potřebu i pro další distribuci v řadách narkomanů. Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl v roce 2014 za drogovou trestnou činnost odsouzen. V krajním případě mu nyní hrozí až deset let za mřížemi,“ dodal mluvčí.