Na místě zasahoval i vrtulník s bambi vakem, hasiči řešili problémy s dostupností vody. Protože se jedná o dopadovou plochu, požár se podařilo dostat pod kontrolou a podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody by se dále neměl šířit.

Na místě zasahoval i vrtulník s bambi vakem, hasiči řešili problémy s dostupností vody. K hašení byl použit i D program, který zasahujícím jednotkám ulehčuje práci díky své váze a tím usnadňuje použití v nepřístupném terénu.

K požáru borůvčí, klestu, trávy a náletových dřevin vyjeli profesionálové z Berouna, Hořovic, Příbrami a 'dobráci' z Čenkova, Ohrazenic, Jinců, Komárova, Obecnice, Hostomic, Lochovic, Lhotky u Lochovic a Žebráku.

Protože se jednalo o dopadovou plochu, požár byl pod kontrolou a podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody by se dále šířit neměl.

K náročnosti hasení sdělil: "Požár se nacházel ve vojenském prostoru na dopadové ploše. Zásah byl velice komplikovaný svou špatnou přístupností a terénem, v kterém nebylo snadné zasahovat. Hasiči tak museli natáhnout nekonečně dlouhé metry hadic, aby se vůbec dostali ke všem ohniskům požáru."