Neštěstím skončila nedělní večerní procházka muže z Krásné Lípy. Ve večerních hodinách jej nalezli utopeného v rybníku Cimrák.

Po muži začali pátrat policisté a hasiči v neděli pozdě večer. Na břehu totiž procházející chlapec našel hromádku oblečení a nikde nikoho neviděl. Zalarmoval proto záchranáře.


Na Cimrák vyrazili se člunem rumburští hasiči, kteří mrtvého muže našli a dopravili na břeh. „Muž zřejmě zemřel přímo v rybníce. Příčinu smrti přesně určí nařízená soudní pitva. Její výsledky bychom měli mít v nejbližších dnech,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Podle informací Deníku měl být mrtvý 56letý muž klientem krásnolipského ústavu sociální péče v Palmeho vile v Čelakovského ulici.

„K případu nebudeme s ohledem na příbuzné a ochranu osobních údajů poskytovat žádné informace,“ uvedla ředitelka ústavu sociální péče Miluše Havlíčková. Krásnolipský domov se zvláštní péčí byl založen před více než 60 lety, jeho zřizovatelem je hlavní město Praha.

Podle informací Deníku viděli lidé staršího muže naposledy živého v podvečer u jednoho z místních obchůdků. Odtud zřejmě rovnou zamířil k rybníku, který je nedaleko centra města. Pro klienty ústavu sociální péče nejsou procházky ničím výjimečným. V ústavu totiž nejsou zamčeni, mohou mít volný pohyb nejen v rámci areálu domova, ale i po celém městě. „Je to přesně v souladu s principy sociální péče,“ doplnila Havlíčková.

Utopení nepatří k častým příčinám úmrtí, přesto čas od času utopeného člověka najdou.

Například v červenci před dvěma lety nalezli utonulého téměř padesátiletého muže v rybníku nedaleko rumburské nemocnice.

Před pěti lety se utopil v Labi přímo v Děčíně třiačtyřicetiletý muž ze Šluknovského výběžku. Není jasné, zda muž utonul nešťastnou náhodou, nebo spáchal sebevraždu – policie to tehdy s ohledem na pozůstalé neupřesnila.

Zřejmě nejtragičtější víkend byl na Děčínsku v roce 2009, kdy utonuli hned dva lidé. Na jezu v Březinách se utopil sedmnáctiletý mladík; ten samý víkend se pak utopil také muž v Kytlicích, který se v noci vracel z návštěvy, upadl, zřítil se ze srázu do vody a utonul. Bylo mu 35 let.