K přepadení došlo ve středu 12. dubna před 23. hodinou. Do budovy čerpací stanice vešel muž v kukle, který namířil na obsluhu střelnou zbraň a požadoval vydání peněz. Obsluha mu dala bankovky, které měla v pokladně. Lupič s nimi pak z místa utekl. „Přijely hlídky policistů s psovodem. Při prohledávání okolí pes nalezl věci použité při loupeži včetně zbraně, kterou zde lupič při útěku odhodil,“ popisuje mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Muž kradl u rekonstruovaného domu. Vzal kolečka a další věci.
Hloupý zloděj a bahenní stopa přivedli policisty v Ostravě neomylně k cíli

Druhý den, když bylo světlo, jeli kriminalisté na místo znovu. „Aby se za bílého dne opakovaně porozhlédli po okolí. V tu chvíli v blízkosti zastavilo vozidlo, ze kterého vystoupil řidič a šel ke křoví pod záminkou vykonat malou potřebu,“ líčí mluvčí sled případu loupeže.

K loupeži se přiznal 

Kriminalisté, kteří už před tím viděli kamerové záznamy z přepadení, dotyčného hned poznali. Vzali si ho na služebnu k výslechu. „Pod tíhou důkazů se muž k loupeži doznal. Na místo se prý vracel pro odhozené věci. Netušil, že zde ještě budou policisté,“ uzavírá Gazdošová.

Kriminalisté 26letého muže obvinili z loupeže. Státní zástupce ale poté nevyhověl návrhu pro jeho umístění do vazby, než se případ dostane k soudu. Muž, pro kterého je tento čin první větším deliktem, je dál vyšetřován na svobodě.