Pět let za mřížemi může strávit i jeho osmadvacetiletá přítelkyně, která mu pomáhala. „Obviněný muž na ubytovně v Hodoníně a na dalších místech několik měsíců vyráběl pervitin. Až deset gramů týdně. Celkem se doznal k výrobě nejméně čtvrt kila této drogy,“ informoval v úterý o případu policejní mluvčí Petr Zámečník.

Nyní je recidivista ve vazební věznici. Za výrobu drog a jejich distribuci byl přitom odsouzený už před pěti lety. Na svobodu se dostal loni. Léky k výrobě drogy si obstarával přes známé. Ti mu je vozili zejména z lékáren na Slovensku. Pomáhala mu jeho přítelkyně, která byla na drogách závislá a za spolupráci měla slíbené dávky drog. „Vyrobenou drogu měl pro vlastní potřebu a také ji distribuoval dál,“ upřesnil Zámečník.

Nyní je dopadený muž obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Kriminalisté jej dále obvinili také z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, nedovoleného ozbrojování a výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem.

Na pokoji v ubytovně totiž přechovával přes 300 gramů sušiny konopí a anabolika. Při domovní prohlídce u něj policisté našli vojenskou osvětlovací raketu a zbraň. „Měl také zákaz řízení na šestnáct měsíců, přesto opakovaně řídil čtyřkolku. Zadržela ho zásahová jednotka, protože policisté měli informace, že je ozbrojený,“ dodal Zámečník.

Ve svém pokoji na ubytovně měl navíc nainstalovaný výbušný systém namířený proti vstupním dveřím. Podle znaleckého posudku byl schopen vážně zranit nebo usmrtit člověka,“ poznamenal policejní mluvčí.