"Informaci o sraženém chodci dostalo operační středisko v 5:42 hodin. Na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle rendez-vous. Také vrtulník pražské letecké záchranné služby. Muž utrpěl po střetu s autem velmi vážné poranění hlavy a byl v bezvědomí. Byla u něj nutná intenzivní lékařská péče včetně připojení na umělou plicní ventilaci. Po zajištění byl letecky transportován do motolské nemocnice," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Jak se nehoda stala?

Devětadvacetiletý řidič s osobním vozidlem VW jedoucí od světelné křižovatky ulic Pražská, Vodárenská a Unhošťská ve směru jízdy na obec Velké Přítočno se střetl s chodcem na osvětleném přechodu pro chodce. Padesátiletý chodec utrpěl vážná zranění a byl transportován přivolaným vrtulníkem Letecké záchranné služby do motolské nemocnice. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla negativní.

"V době prvotního šetření dopravní nehody a vzhledem k přistávání vrtulníku na místě k transportu zraněného chodce, byla pozemní komunikace uzavřena. Provoz byl plně obnoven kolem půl osmé hodiny. Co bylo příčinou této dopravní nehody je nyní předmětem šetření," řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ve danou chvíli proto vznikl dopravní kolaps a lidé museli při čekání na autobus vydržet na zastávkách v současném mrazu o něco déle než jindy.