K události byli vyslání profesionální hasiči ze stanic Příbram a Sedlčany a také jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Kamýk nad Vltavou, Klučenice, Krásná Hora nad Vltavou, Petrovice a Solenice.


Hasiči v dýchací technice nasadili na zdolání plamenů téměř deset vodních proudů. Zásah však byl poměrně komplikovaný, protože celý areál byl tvořen několika na sebe navazujícími trakty o celkovém půdorysu 15 x 40 metrů. Navíc se v nich začaly bortit stropy a hrozilo velké nebezpečí zranění hasičů. Jednotky se zároveň soustředily i na uchránění nezasažených sousedních objektů, které byly v těsné blízkosti truhlárny.


Požár byl lokalizován přibližně ve čtvrt na osm a následně hasiči vyhledávali a likvidovali další ohniska, která nacházeli i pomocí termokamery v jedné části, kde se také propadl strop. Zasahujícím jednotkám zajistil starosta obce ochranné nápoje a stravu.


Sobotní zásah byl ukončen těsné před desátou hodinou a na místě zůstaly jako dohled až do ranních hodin dobrovolné jednotky Kamýk, Krásná Hora nad Vltavou a Petrovice.


V neděli ráno se na místě sešel vyšetřovatel požárů s policejním kynologem, který přivezl psa vycvičeného na vyhledávání urychlovačů hoření. Kompletní likvidace požáru byla ohlášena kolem desáté hodiny a následně předán majiteli s nařízeným dohledem do pondělního dopoledne.


Při požáru, který se obešel bez zranění osob, vznikla škoda asi za tři miliony korun na stavební části a další milion přibyl na zničeném strojním vybavení provozovny. Uchránit se hasičům podařilo majetek za jeden milion korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, neboť možných verzí je zatím několik.