"První hasiče dovezla k místu požáru terénní čtyřkolka dobrovolných hasičů z Horního Maršova a velitelský automobil z Pece pod Sněžkou se speciálním obutím s hroty. Dále vozily hasiče sněžné skútry horské služby i místních chatařů, na místě byli se čtyřkolkou také policisté," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Hasiči byli vybaveni dýchacími přístroji a termokamerou, ostatní technika se shromáždila pod Portáškami.

Ilustrační foto.
Tragédie na Brněnsku: Na dálnici D52 srazilo auto chodce, další jej přejelo


V blízkosti ohně měli hasiči jen velmi omezené zdroje vody. Pokusili se proto natáhnout hadice z blízkých objektů. Na místo přijely i sněžné frézy, s jejich pomocí byl k hašení využíván i přírodní sníh. Díky tomu se podařilo před plameny uchránit blízké hospodářské objekty.

Plně rozvinutý požár

"Požár samotné chalupy byl však už při příjezdu hasičů plně rozvinut, a proto se nakonec po dohodě nechala kontrolovaně dohořet. Hasiči dohlíželi na to, aby plameny nic v okolí neohrožovaly," upřesnila Götzová.

Podle prvních informací se měl v hořícím objektu pravděpodobně nacházet člověk. Při počátečním průzkumu nezasažené části chaty ale hasiči nikoho nenašli. "Průzkum celého objektu však nebyl kvůli ztíženým podmínkám možný. Informace se bohužel následně potvrdila a požár si tak vyžádal jednu oběť," sdělila mluvčí.

Bratři pěstovali marihuanu. Policie jim „sklidila“ čtrnáct kilo.
Bratři pěstovali marihuanu. Policie jim „sklidila“ čtrnáct kilo


Příčina požáru je předmětem vyšetřování. "Škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun, byly uchráněny hodnoty ve výši asi dvě stě tisíc korun," dodala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dále dobrovolné jednotky z Pece pod Sněžkou a Horního Maršova. JSDH Trutnov-Horní Staré Město drželo zálohu na stanici.

Ve Vacenovicích hořel autobus. Cestujícím se nic nestalo.
Ve Vacenovicích hořel autobus. Cestující jako zázrakem vyvázli bez zranění